BLOG ZPROVOZNĚN NA DOBU NEURČITOU,

ALE BOHUŽEL TO BUDE NA DLOUHOU CHVÍLI !!! :(Pokud jsi zde poprvé, jukni se na pravidla tohoto blogu ZDE
Reklamy mi prosím dávejte ZDE

Chtěl/a by jsi spřátelit blogy? ZDE

Tomb Raider 9 news

Na Tomb Raideru pracuje scénáristka Mirror’s Edge

15. července 2012 v 12:33 | Sosíík
~~Rhianna Pratchett~~
Crystal Dynamics oznámili, že se na očekávaném rebootu série Tomb Raider podílí scénáristka Rhianna Pratchett.

Rhianna se ve velkém podílela na scénáři a příběhu špičkového titulu Mirror's Edge a za sebou již má nominaci na ocenění BAFTA díky práci na titulu Heavenly Sword a prestižní ocenění Writer's Guild of Great Britain, které získala po úspěchu vtipné akční adventury Overlord.

"S Tomb Raiderem jsem vyrůstala, prozkoumávala světová tajemství a hledala poklady. S Larou Croft jsem žila i umírala, ale nic se nemůže rovnat snaze ji sepsat nanovo," nechala se slyšet Pratchett. "Jen zřídkakdy dostaneme možnost znovuzrodit legendu, takže byla práce pro Crystal Dynamics životní zkušeností. Museli jsme se vrátit ke zrodu těchto videoherách hrdinek a snažit se vymyslet, jak je bez větších změn přenést do moderní doby."

Spokojenost pramení i mezi vývojáři. Vedoucí studia, Darrell Gallagher, poznamenal, že Rhianna vnesla do projektu svou unikátní perspektivu a pomohla prozkoumat původ Lary Croft.

Tomb Raider se připravuje na březen příštího roku pro PC, PS3 a Xbox360.

Seznamte se s novou Larou Croft

27. června 2012 v 13:03 | Sosíík
http://www.zing.cz/images/news/124/12448-lara-ma-novou-tvar.jpg
Hledání je u konce. Po měsících obav se fanoušci dočkali nové představitelky Lary Croft.

Stala se jí sympatická anglická herečka Camilla Luddington, kterou diváci mohli vidět hned ve dvou televizních hitech - Californication a True Blood.


První veřejné vystoupení si Camilla odbude již příští měsíc na Nerd HQ a Comic-Conu a my nepochybujeme o tom, že jí to bude náramně slušet.


Pro úplnost ještě dodejme, že novou, živou představitelku Lary hledalo studio Crystal Dynamics docela dlouho, a to napříč Evropou i Spojenými státy.


"Výběr správné osoby byl pro nás klíčový," řekl k tomuto tématu Darrell Gallagher, ředitel tvůrčího celku. "Nový Tomb Raider se od svých předchůdců velice liší, což samozřejmě chceme promítnout i do dabingu a hereckého projevu v příštím dílu."

Takže přeci jenom bude nový film Tomb Raider !!! :)

Nový Tomb Raider na GT TV - Zatím jenom rozhovory

22. června 2012 v 14:08 | Sosíík
Sice byl slibovaný další gameplay na Tomb Raider, ale rozhovory k videu také neuškodí...
Hra vypadá zajímavěji, než jsem si myslela a moc těším se! :)
Sice jsou mezi tím menší ukázky z jiných her, ale je to pořád zaměřené na Tomb Raider... :)
Co mne zaskočilo?
V rozhovoru s Karlem jsem si všimla té největší sbírky Tomb Raider figurek, jaké jsem kdy viděla. Figurky se ukazovaly za ním. Také bych takovou sbírku chtěla :D Jaká škoda...

Doba trvání: 20 min.

V novém TR se objevilo i znásilňování... Jak to tedy je?

17. června 2012 v 6:06 | Sosíík

Kdo to k sakru chudinku Laru tak trápí? Naštěstí má Darrell Gallagher pro tuto kratší scénku vysvětlení.

Nový Tomb Raider sice má být hodně naturalistický, tak abyste sledovali slečnu Croftovou jak ji znásilňují však ne.

Pokud jste viděli videa z E3 určitě vám neuniklo, že na jednom je víc než naznačeno, že se Laru po zajetí pokusili znásilnit. To dle očekávání vzbudilo především v Americe obrovský rozruch a Crystal Dynamics proto přispěchalo s vysvětlením.


"Nový Tomb Raider na E3 vážně zabodoval," rozpovídal se Darrell Gallagher, ředitel tvůrčího celku. "Posbíral hned několik cen, od fanoušků i tisku se dočkal jen chváli, ale ne všechno proběhlo tak hladce."


"Jedno z interview (Rosenberg v něm naznačil, že pokus o znásilnění Lary má v hráčích vzbudit emoce a ještě víc je připoutat k její postavě, pozn. red.) nebylo správně pochopeno a proto bych rád vše uvedl na pravou míru."


"Naším cílem v této hře je ukázat počátky Lařiných dobrodružství. Předvést fanouškům jak se stala tím, kým byla v ostatních dílech. A jedním z takových momentů je scéna nešťastně popisovaná jako pokus o znásilnění."


"Jde o situaci, v níž je Lara poprvé v životě donucena zabít jiného člověka. Ačkoliv je z videa víceméně jasné o co se ten muž snaží, můžeme vás ubezpečit, že dál, než bylo prezentováno, to nikdy nezašlo a nezajde."


"Sexuální napadení je něco co odmítáme v naší hře jakýmkoliv způsobem ztvárňovat. Jsme na náš projekt nesmírně pyšní a jde nám v první řadě o vyprávění smysluplného, dramatického příběhu a výbornou hratelnost."
Obrázek: Sosíík


Nový Tomb Raider není Uncharted

13. června 2012 v 15:55 | Sosíík
Vedení tvůrčího celku Crystal Dynamics se jednou pro vždy rozhodlo smést ze stolu připodobňování dalšího Lařina dobrodružství k veleúspěšné sérii Uncharted.

Co nám vysvětluje ředitel studia Darell Gallagher:
"Fajn, obě značky spadají do žánru akčních adventur takže nějaké to srovnání je asi na místě."

"Ale myslím, že to není tak jednoduché. Nehledě na to, že v Uncharted je spousta věcí, které si tahle série půjčila z Tomb Raidera. Jistá podobnost tam tedy určitě bude, ale věřím, že až si naši hru projdete celou, hezky od začátku až do konce, zjistíte jak moc je jiná."

"Je to jako s filmovými blockbustery. Můžete mít dva na první pohled stejné akční fláky, jež se ale budou lišit v hlavním hrdinovi, atmosféře i celkovém podání. A tak je to i s naší hrou."

"Nový Tomb Raider nabídne úplně jiný typ příběhu, jiný styl vyprávění, jiné zpracování, výrazně odlišnou hrdinku. A samozřejmě nesmím zapomenout zmínit hodně upravenou hratelnost."

"Stejně tak ve hře klademe velký důraz na strom schopností. Ať už jde o lov nebo cokoliv jiného. Je tu zkrátka spousta povětšinou menších odlišností, které ale ve výsledku dělají hrozně moc."

Tomb Raider – otužilost není zadarmo

10. června 2012 v 15:17 | Sosíík
Sexy archeoložka, zabíječka dinosaurů a nebojácná vojanda Lara se vrací ve slibně vypadajícím prequelu, aby nám pověděla, jak se zrodila legenda. Co jsme se dozvěděli na letošní E3?

Více zajímavých informací o nové hře a Laře pod prexerem... :)

Interview s Ronem Rosenberg - Tomb Raider 9

7. června 2012 v 17:52 | Sosíík
E3 dělali rozhovor s Ronem Rosenberg ohledně nového Tomb Raideru a gameplaye.
Moc se na hru těším, jsem opravdu nedočkavá! :-)

Nové concept Tomb Raider

5. června 2012 v 21:04 | Sosíík
Byly zvěřejněny dalších 5 obrázků, tedy koncepty na internetu. Všechny jsou opravdu fascinující.
Pětici Concept artů naleznete v galerii Tomb Raider 9.

Mně se nejvíce zamlouvá tento obrázek. Ten ve mně vyvolává něco neznámého... :-)


kolik času strávíte s Larou na ostrově + kdo chudáka Laru trápí?

5. června 2012 v 5:44 | Sosíík

Rozhovor s Karlem Stewartem o novém Tomb Raideru odhalil víc, než jen identitu nepřátel.

Pokud mu totiž budeme věřit, příští rok nás na ostrově hrůz čeká přibližně deset hodin utíkání, střílení a šplhání. V interview se ovšem objevila jedna ještě zajímavější zmínka.

Stewart doslova řekl: "Samozřejmě, na to co nám zabere deset hodin odvyprávět bude na stříbrném plátně bohatě stačit nějakých devadesát minut."

Že by se na začátek roku 2013 chystal i dlouho slibovaný restart filmové frančízy? O tom se už opravdu nějaký pátek mluví, ale z dostupných informací vyplývalo, že zatím snímek nemá režiséra, představitelku hlavní role a nejspíš ani scénář.
Ze Stewartova vyprávění ovšem tak trochu vyplývá, že Tomb Raider půjde do prodeje jako takzvaný tie-in svého filmového souputníka. A letošní E3 zase vypadá o chlup zajímavěji.

Kdo trápí chudáka Laru?

Od zveřejnění prvních informací o novém Tomb Raideru si fanoušci kladou otázku s kým to vlastně bude muset sexy archeoložka změřit síly.

Lara se totiž na tajemném ostrově nespoutala sama a dosud zveřejněná videa napovídají, že ať už za tím stojí kdokoliv, na tom kousku země uprostřed oceánu je dost dlouho na to aby mu tak akorát přeskočilo.

Redaktoři GameInformeru se proto sešli s Karlem Stewartem z Crystal Dynamics, aby na toto téma prohodili pár slov. "Za těch víc jak čtyřicet let, co na ostrově strávili, si tihle lidé vytvořili vlastní sociální hierarchii."

"Mají jednoho vůdce ke kterému vzhlíží, přičemž sami pak plní přesně vymezené funkce, které jim byly postupně přiděleny v závislosti na jejich přednostech."

Jedna taková skupina se objevila i v nové demoverzi, kde se jí podařilo chytit Laru. Jde přitom o takzvané sběratele, kteří mají za úkol procházet trosky lodí a sbírat cokoliv použitelného.

Ačkoliv prý většinou nejde o žádné prosťáčky, život na ostrově je svým způsobem změnil a různé situace nyní řeší povětšinou mnohem prostším způsobem.

"Když sběratelé prozkoumávali ztroskotanou Endurance, dozvěděli se o přeživších i o tom, že se jim podařilo dostat dál do středu ostrova. Místo aby je ale jednoho po druhém lovili, jednoduše zapálili celý pás lesa a nasměrovali je tak přesně tam kam potřebovali; nezbývajíc se tím jestli to přežijí."

Závěrem pak Stewart zdůraznil, že jsou to v podstatě všechno přeživší z lodí, které tam ztroskotaly. Jinými slovy, kdykoliv se na ostrově objeví někdo nový, je mu násilně vnucena tamější sociální struktura, které se buď přizpůsobí, nebo zemře.

gameplay

5. června 2012 v 5:38 | Sosíík
Nové záběry Gameplay z E3Nové informace odhalují možnost vylepšovat schopnosti Lary

4. června 2012 v 14:48 | Sosíík-- Možnost volně se toulat po ostrově.

-- Ve velkých táborech budete moci vylepšovat Lařiny schopnosti a výzbroj.

-- Vylepšit totiž budete moci nejen rychlost, hbitost a postřeh, ale také přidat schopnosti, aby se Lara například naučila lépe a rychleji střílet šípy nebo nabíjet.

-- Postupně se budou odemykat nové možnosti
Samotný příběh bude lineární - musíte se dostat z bodu A do bodu B - s tím, že mezi jednotlivými úkoly se v dynamickém světě můžete vydat třeba na druhý konec ostrova a prozkoumat nové lokality nebo zažít nějaké dobrodružství.

Chybět nebudou ani kontextové akce, které budou jednorázovou naskriptovanou sekvencí, jež se nebude v průběhu hraní víckrát opakovat. Crystal Dynamics zmiňují například souboj s vlkem, který bude mít vliv na hru. Spekuluje se o tom, že pokud vás vlk například pokouše, bude mít Lara problémy se šplháním apod.

Zvolit si budete moci dokonce i vlastní cestu. V tomto případě vývojáři poukazují na let s bombardérem B-52. Ten budete moci ovládat, včetně směru a rychlosti. Nakonec z něho však budete muset zřejmě vyskočit, jakmile tak uděláte, otevře se vám dynamický svět, kde se můžete svobodně toulat a prozkoumávat nová místa.

Nový trailer (2) na Tomb Raider 9 - Zasáhl celý svět napětím, včetně mě.

1. června 2012 v 14:43 | Sosíík
Screen je můj, prosím nekopírovat. :)
Neuvěřitelné, nový trailer se konečně dostal na stránky youtube a celý svět je z toho úplně PAF, včetně mě. :)
Jde vidět, že nová hra v sobě ukrývala mnohem víc, než se zdálo.
Boje, krev a dokonce i to, jak se chce jeden chlápek krutě zblížit s Larou, která ho na místě zatřelí! :) Ale co, dobře mu tak, to se nedělá.... ;)

____________________________________________________________
Opravdu doporučuji pustit. Úžasné videjko (Trailer). :-)

Trailer již brzy, ale zatím se můžeme kochat novým Artwork obrázkem.

31. května 2012 v 16:12 | Sosíík
Ano, je to tak. Také se nemohu dočkat nového traileru Tomb Raider 9, který by měl být zveřejněn již brzy na internetech.
Ale mezitím nám sem dali obrázek (Artwork) a musím říct, že je opravdu úžasný! :-)

Nový trailer na Tomb Raider 9 je na cestě!

26. května 2012 v 12:10 | Sosíík
Žhavá novinka pro fanoušky Tomb Raider!
Zapamatujte si den 31.5 2012, jelikož vyjde v ten den úplně nový trailer na Tomb Raider 9.
Ale pozor! Tvůrci Crystal Dinamics nám připravili malou upoutávku a to stojí se na to podívat!

Video: ZDE

Oznámil to sám ředitel studia Crystal Dynamics na oficiálním komunitním fóru hry + nový obrázek.

15. května 2012 v 5:45 | Sosíík
Tak jsme se konečně dočkali novinek, které byly zveřejněny na stránce E3 speciál ohledně Tomb Raider od tvůrců Crystal Dinamics. Dokonce nám přidali i nový screen! :-)
Hra sice bude až na začátku roku 2013, aby byly doladěné nejáké mušky.
Ale nejlepší na tom všem je, že za několik týdnů nám možná ukážou nový GAMEPLAY ze hry! Na to se nemůžu dočkat a vy jistě také!
Máme se na co těšit! :-)

Novinky pod prexerem...

Tomb Raider mlčí...

8. května 2012 v 10:08 | Sosíík
Je to tak, už dlouho jsme se nedočkali žádných nových novinek o nové hře Tomb Raider Reborn.
Buť nám už Crystal Dynamics nechtějí nic říct, anebo nemají co říct. Každopádně poslední novinka, která byla zveřejněna byla až na konci března a mezitím uplynul duben a čtvrtina května. Samozřejmě nepochybuji, že se další novinky objeví. Vždyť na to máme celé prázdniny a pak jenom dva měsíce a už je listopad! :)

Těším se na další novinky ohledně nové hry Tomb Raider, ale bohužel Crystal Dynamics a nová hry zatím mlčí...

Text: Sosíík (nekopírovat)
Obrázek: Sosíík (nekopírovat)

Ex-ředitel God of War se připojil k vývojářům Tomb Raider.

3. března 2012 v 17:07 | Sosíík

Cory Barlog si našel novou práci, pracuje ve studiu Crystal Dynamics.

Jeden z hlavních mozků série God of War se připojil k vývojářům z Crystal Dynamics, kteří v současné době pracují na novém akčním dobrodružství Tomb Raider.

Cory Barlog napsal příběh God of War 2 a dokonce byl i hlavním ředitel vývoje. Dále krativním ředitelem Chains of Olympus a postaral se taktéž o příběh Ghost of Sparta.

Podle dostupných informací se bude Barlog podílet na produkci akčních dobrodružných her. Je tedy dost možné, že bude pracovat na restartu série Tomb Raider nebo se připojí k novému projektu v Crystal Dynamics.


Crystal Dynamics odhalí novou IP již letos.

3. března 2012 v 17:04 | Sosíík
Tvůrci rebootu série Tomb Raider chystají na letošní rok ještě jedno překvapení. Tím je odhalení zbrusu nové IP.


První zmínka o tomto tajemném novém projektu padla už v červenci minulého roku, kdy jsme se dozvěděli, že studio vedle Tomb Raidera chystá i něco dalšího. Na oficiálním blogu Square Enix EU, nyní navíc komunitní manažerka studia, Meagan Marie, oznámila, že letošní odhalení bude součástí velkolepého roku Crystal Dynamics, kde nebude chybět dvacáté výročí a vydání novodobého Tomb Raidera.

"Nový rok směřuje k více věcem, než jsou čerstvé kalendáře a novoroční předsevzetí. Rok 2012 bude pro Crystal Dynamics více vzrušující, než kterýkoliv za poslední dlouhou dobu," řekla Marie. "Nejen, že budeme jíst, spát a dýchat novým Tomb Raiderem, studio ale také světu odhalí zbrusu nové IP."Crystal Dynamics o tom, proč předělávají Laru.

3. března 2012 v 16:52 | Sosíík

Crystal Dynamics
Karl Stewart, ředitel značky v Crystal Dynamics, se rozpovídal o tom, proč vlastně série Tomb Raider nepokračuje v zajetých kolejích, ale začíná vyprávět příběh spanilé archeoložky Lary Croft úplně od začátku.


Myslím si, že Lara je miláčkem hráčů a Crystal Dynamics si vážně užívali čas, který s ní mohli trávit. Cítili jsme ale, že v herní světě ztrácí důležitost, že byla příliš náročná a vzdálená. Chtěli jsme ji udělat přístupnější a narativnější. Myslím si, že nyní je perfektní čas tuto značku přetvořit tím, že vezmeme Laru zpátky ke kořenům. Myslím si, že to bude pro hráče skvělá cesta, jak Laru poznat, převyprávěním jejího příběhu.

Tomb Raider 9 - Trailer + české titulky.

3. března 2012 v 13:55 | Sosíík
Nový díl, ve kterém je hlavní postavou krásná, mladá a statečná Lara Croft.
Cestování za dobrodružstvím je jejím největším koníčkem, o kterém básnila z pozitivního hlediska.
Jenomže... brzy se sen stane skutečností, kterou nečekala...

Prostě nádhera...! :)


"Jeden slavný dobrodruh kdysi řekl:"

"Vyjímečný se stáváme našimi činy, ne kvůli tomu kdo jsme."

"Konečně jsem vyrazile, abych se sama zapsala do dějin, prožila dobrodružství."


"Jenže místo toho si dobrodružství našlo mě."

"V našich nejtemnějších chvílích,
kdy nám před očima proběhne celý život,
najdeme něco...
něco, co nás žene kupředu."

"Něco, co nás nepřestává tlačit dál,"

"Když se vše zdálo být ztraceno,
zjistila jsem pravdu."

"A věděla jsem, čím se musím stát."
Nová hra TR9 se neobjeví na Wii U?

27. ledna 2012 v 13:46 | Sosíík
Máte někteří doma nintendo a těšíte se, až si nový Tomb Raider 9 zahrajete?


Tak to je velký omyl!!


Na nintendo hra TR9 prostě nejde, jelikož by museli celou hru kompletně předělávat!


Podrobnosti se dozvíte, když kliknete na ''celý článek''.

Crystal Dinamics plánuje celosvětové vydání Tomb Raidera.

25. ledna 2012 v 16:41 | Sosíík
Studio Crystal Dinamics potvrzuje důležitý milník ve vývoji nejnovějšího Tomb Raidera a plánuje celosvětové vydání.

V zatím v posledním podcastu nám producent Kyle Peschel a umělecký ředitel Brian Horto potvrdili, že se Tomb Raider právě dostal do testovací fáze alfa, což znamená, že je veškerý herní obsah připraven a titul je hratelný od začátku až do konce, i když v řádně otřepané podobě.

Očekává se, že bude hra ve fázi alfa přibližně dva měsíce, načež přejde do fáze beta, kde stráví další dva. To mimo jiné znamená, že mají vývojáři ještě dost času na vychytání všech much a titul s největší pravděpodobností stihne slibovaný konec letošního roku.

Ředitel globální značky, Karl Stewart, také na oficiálním fóru potvrdil, že plánuje studio společné celosvětové vydání. Tomb Raider se tedy objeví na PC, PS3 a Xbox360 ve stejnou chvíli.

Dva nové, čerstvé screenshoty.

21. ledna 2012 v 11:05 | Sosíík
Jak vidím, tak na internetu se objevily dva nové sceernshoty. Sice to není tak dobrá kvalita, ale podle toho prostředí, to vypadá na úžasnou hru. :)Že by TR vyšel až na rok 2013?

21. ledna 2012 v 11:00 | Sosíík

Nové dobrodružství Lary Croft podle nejnovějších nepotvrzených informací nevyjde koncem roku 2012, ale až na začátku příští roku.

Tvrdí to anonymní zdroj, který se svěřil německému webu Gamestrend. Ten měl údajně prozradit, že se tak stane kvůli problémům s novým enginem.

Vydavatelství Square Enix tak zřejmě využije odložení hry a vydá titul zároveň s premiérou chystaného filmu Tomb Raider. Ten se má v kinech objevit v roce 2013.

Prozatím berte výše zmíněné informace jako neoficiální. Pokud se ale potvrdí, mnohý fanoušci budou zklamáni.


Hm, má to jak dobrou, tak i špatnou zprávu. Ta dobrá je, že opravdu vyjde i nový film Tomb Raider, jak jsem Vám už jednou tady říkala. A ta špatná zpráva je, že se to odkláda (možná).
Ale i tak se těším, těšíte se také?! :)

Tomb Raider bude především o přežití!

21. ledna 2012 v 10:52 | Sosíík

Stewart odhalil, že se brzy dočkáme pohledu do zákulisí a zcela nových záběrů prostřednictvím vývojářských deníčků, prozatím se ale budeme muset spokojit s hrstkou nových informací, jimž studio dovolí uniknout na veřejnost.

Máme se např. těšit na velmi různorodý systém soubojů, kde nebude chybět střílení, boje tělo na tělo a také stealth. Tím hlavním motivem je ale tajemství ostrova, které bude muset Lara rozlousknout.

"Je tu jeden velmi důležitý objev, jehož nalezení odhalí tajemství celého ostrova a odpoví na spoustu otázek," řekl Stewart. "Po ostrově je roztroušeno dost artefaktů a dalších předmětů, všechno vás ale posouvá k tomu největšímu objevu."
Během našeho pobytu na ostrově budeme při lovu často využívat luk. Zbraň, na kterou se prý díky novému systému ovládání máme těšit nejvíce. Na své pouti bychom měli narazit na další obyvatele i zvířata, což propůjčí soubojům kýženou variabilitu.
"Na nějaké milostné romány ale zapomeňte. Lara se snaží přežít. Má spoustu práce. Přežití je to nejdůležitější, co má právě v plánu."

Putování Lary však bude tentokrát mnohem realističtější, částečně díky otevřenému prostředí se specifickým omezením pohybu. Na zcela volné skákání tedy můžeme zapomenout.

"Reálný svět takhle nefunguje," dodal Stewart. "Stejně jako v reálu nemůžete jen tak přijít ke skále s tím, že na ni vlezete. Může být moc strmá, moc kluzká nebo na ni nebude dostatek výklenků. Jiná skála ale bude pro lezení ideální. Rozhodně ve hře nečekejte žádné svítící lišty na skalách, po všem ale nepolezete."

NO, tak na to se těším!! :)

 
 

Reklama