BLOG ZPROVOZNĚN NA DOBU NEURČITOU,

ALE BOHUŽEL TO BUDE NA DLOUHOU CHVÍLI !!! :(Pokud jsi zde poprvé, jukni se na pravidla tohoto blogu ZDE
Reklamy mi prosím dávejte ZDE

Chtěl/a by jsi spřátelit blogy? ZDE

Tomb Raider 3 - Nepřátelé

6. srpna 2012 v 7:40 | Sosíík

Nepřátelé - Jungle

Opice

Malá, hbitá, roztomilá potvůrka. Dělá moc pěkné kotrmelce a byl by z ní ideální domácí mazlíček, kdyby neškrábala a nekousala. Občas v tlamičce nese ukradenou lékárničku. Pokud patříte mezi milovníky malých opiček, pak ji nechte, ať vám ubírá zdraví. My ostatní vezmeme pistolky a … (však vy víte)

Tygr

Nádherné a mírumilovné zvíře. (Cooo? Tenhle popisek sem asi zabloudil úplně odjinud :-))) Agresivní, krajně teritoriální (= hlídá si své území) tvor. Když vkročíte do jeho království, rozeběhne se proti vám a bude se dost důrazně dožadovat vašeho odchodu (má v tlamě několik ostrých argumentů). Nicméně jeho likvidace je velmi jednoduchá. Stačí hodně skákat a přitom střílet z pistolí.

Hadi

Kobra Královská. Nádherný kus. Až mi bylo líto ji zastřelit, ale po dost bolestivém kousnutí jsem svou lítost potlačil. Dokud ji nevyrušíte, tak leží klidně někde stočená do klubíčka, ovšem když přijdete blíž, postaví se na znamení útoku. A jestli si ani teď nedáte říct, kousne vás a otráví. Ve hře se vyskytuje v několika formách. (Na obrázku je had z džungle).


Démon chrámu

Sochy strážce chrámu čas od času ožívají a to pak není pěkný být mu nablízku. Má šest rukou a v každé třímá velmi ostře nabroušený scimitar (původně arabská zahnutá šavle). Má ale jednu velkou nevýhodu. Je moc velký a z toho vyplývá, že je hrozně pomalý. Ovšem pozor. Proti tomuto nepříteli jako proti jedinému nedoporučuji použít pistole, protože po každém vašem výstřelu se zaštítí meči a další snaha zranit jej je marná. Na výběr moc zbraní mít nebudete, takže použijte brokovnici a střílejte tak z metru.

Piraně

Nelze je nijak zabít, ani odstranit. Žijí ve vodě a jsou dravci. V mžiku jsou schopny ohlodat nějakou neopatrnou archeoložku až na kost. Pokud nemusíte, tak se s nimi radši nekoupejte, a když už musíte, tak se jim snažte vyhnout (třeba podplavat). Tím minimalizujete utržená zranění. Ale jinak jsou to nádherná družná stvoření, ideální na pozorování ze břehu.

Blonďák

Boss džungle. Po sebrání jednoho ze čtyř artefaktů (Infada stone) se z něho stal ohnivý muž. Při vstupu do místnosti zapálí všechnu vodu kolem vás, čímž vám zmenší manévrovací prostor na 4 plošinky. Na té nejvzdálenější najdete naprosto nepoužitelnou zbraň (granátomet). A teď jak na něj. Běhejte dokola po plošinkách a vždy se na jedné zastavte, vystřelte na něj z brokovnice a zase utíkejte dál. Dávejte si pozor na ohnivé koule, které po vás metá, nemáte se kde uhasit. Jakmile ho zabijete, vezměte kámen co po něm zbyl a hurá dál.

Nepřátelé - Nevada Desert

Supi

Hned, jakmile přiletěla do pouště, ji napadlo hejno hladových supů. Lara neváhala , vytáhla pistole a dost důrazně (nejlépe několika střelami) jim naznačila, že je dost živá na to, aby jim pěkně pocuchala perka :-)) Když v budoucnu potkala tyto ptáky, tak opakovala stejný postup.

Psi

Jednodušší nepřátelé. Většinou se vyskytují bez svého psovoda a tím pádem jsou zcela nedisciplinovaní a velmi slabí. Boj s nimi je pokaždé stejný. Zmerčí vás, rozštěkají se, doběhnou k vám a zemřou. Nejlehčí způsob jak se jich zbavit je vzít Desert. Pokud chcete ušetřit náboje (což doporučuji) pak se vytaste s pistolkami.

Hlídači

Nevím, která bezpečnostní agentura dělala vojenským základnám plán ostrahy, ale kdybych to věděl, sebral bych jim osvědčení, protože nechat hlídat okolí budovy neozbrojenými lidmi a vystavit je tak ústí vaší hladové hlavně může jen necita. Copak nemyslí na rodiny těchto strážců? Protože se Lara neumí prát, tak se vytaste s pistolkami (kdyby měli rodiny tak nevezmou tuhle práci, takže nemusíte litovat :-)))

MP Strážci

Poté, co vás zajmou se v komplexu budete setkávat s těmito ostrými chlapíky. Dokud nemáte žádnou zbraň můžete se kolem nich plížit nebo maximálně na ně plivat. Způsob likvidace je zcela jiný. Musíte osvobozovat vězně, kteří udělají špinavou práci za vás. Pokud se vám stane, že váš kámoš zařve (čti zemře), pak si rovnou nahrejte uloženou pozici, protože jste s největší pravděpodobností přišli o přístupovou kartu. V pozdějších fázích hry vymění MPíci obušek za střelnou zbraň

Chlapík s laserem

Tak pro tohohle nepřítele nenacházím slov. Málokdy se budete vztekat tak, jako když po vás začne přejíždět červený bod, doprovázený občasným, velmi bolestivým výstřelem. Jeden ještě není tak hrozný, ale pokud jsou dva (znáte to ne: Když potká sob soba, mají radost oba) Doporučuji použít desert, protože tohle je opravdu hustý nepřítel a navíc, k čemu vám bude kupa munice, když nebudete mít lékárničky? Pokud už ho musíte dodělávat něčím slabším (třeba pistolema) tak skačte. Klidně i ze strany na stranu. Minimalizujete tím utržená zranění.

Nepřátelé - Southern Pacific Islands

Plivač

Domorodec s foukačkou a otrávenými šipkami vám pěkně znepříjemní život. Na větší vzdálenosti nemá téměř šanci vás zasáhnout, ale když už vás trefí, stojí to za to. Jeho speciální, doma připravený jed je vás do minuty schopen poslat zespoda čichat k fialkám. Pokud můžete, tak se co nejvíce pohybujte a nebo ještě lépe, střílejte z co největší vzdálenosti.

Bijec

Domorodec, který má pro změnu tříbřité kopí. Nejrychlejší je asi desert (nejrychlejší pro něj). Pak doporučuji brokovnici z malé vzdálenosti, uzi a nakonec, v době nejvyšší nouze, pistolky.

Krokodýli

Pokud bojujete na souši, pak vezměte to, co zrovna máte v ruce a, pokud možno, střílejte z výšek. Pokud musíte bojovat ve vodě, pak můžete použít jen harpunu. Na souši je sice zbytečná, ale ve vodě jí není co vytknout. Sice chvilinku trvá, než šipka dopluje k cíli, ale způsobená zranění to plně kompenzují. Navíc vystřelíte tři v rychlém sledu za sebou.

Malý Dino

Maličké, zelené, roztomiloučké stvoření. Kdyby jich nebyl tak šílený počet, můžete je klidně nechat kolem vás pobíhat. Pokud už je chcete zabít (kdo by nechtěl?) pak bohatě stačí pistolky (nebo zkuste najít klávesu pro zašlápnutí :-))

Střední Dino

Tak tohle už je jiný kafe. S touto potvorou už nebude tolik zábavy, jako s jejími menšími sourozenci. Naštěstí se vyskytují jen v malých počtech. Pokud ho potkáte, tak první co udělá je, že vám své doběla vyleštěné zuby (jako výstrahu) a pak po vás skočí. V jednom místě vám s nimi bude pomáhat voják, tak si dávejte pozor, ať ho nezasáhnete. Ono bojovat proti dinosaurům a přitom uskakovat střelám naštvanýho mariňáka není žádná sranda. Dino se nejlépe zabíjí brokovnicí a nebo desertem. A samozřejmě platí zlaté pravidlo, být vždy v pohybu.

Velký Dino

Někomu z Core designu se musí tento druh prehistorické kreatury hrozně líbit, jinak by ji neumisťovali do všech předcházejících dílů. Objeví se, jakmile v jejím hnízdě vezmete mrtvému vojákovi klíč od letadla. Neradil bych vám se okolo ní ochomýtat příliš blízko nebo vás chytne do zubů, párkrát s vámi zatřese a donutí vás oprášit klávesu F6. Nejúčinnější taktikou je střílet z nějakého výklenku do kterého se nedostane. Bohužel není tak hloupá, aby do sebe nechala pražit útočnou puškou, a tak se po chvilce dá na útěk. Nebojte se a pronásledujte ji až do konce (pokud možno jejího :-))

Malý zelený hnus

Nikdo nikdy nezjistil, co přesně za exemplář je tajemná zelená příšerka. Každý vědec, který se vydal po jejich stopách záhadně zmizel. Až nyní. Světoznámá archeoložka Lara Croft přináší důkazy o existenci tohoto tvora. A my na ni máme pár otázek.
My: Slečno, jak jste se jich zbavovala?
Lara: Nejůčinnější taktikou je asi vyhýbat se jejich útokům a přitom střílet. Prakticky z čehokoliv.
My: Co je to vlastně za tvora?
Lara:Víte tam nebylo moc času na zoologické rozbory.
My: Co byste popřála vědcům kteří se je vydají hledat?
Lara: Hodně štěstí a přenou mušku.
My: Děkujeme za rozhovor.

Puna

Boss pacifiku. Sedí na svém trůně a klídá mocný artefakt, o který má, bohužel pro něj, Lara zájem. Vladtně nedělá nic tak hrozného, jen pokud se na chvilku zastavíte, vystřelí na vás paprsek, který vás okamžitě zabije. Jakmile ho zraníte, vyšle na vás malou zelenou potvůrku (viz. výše) a sám se otočí a uklidňuje. Když zničíte zelenatce, otočí se zpět a vy můžete zase uhýbat a střílet. Ale jinak fakt lehký. Teda bylo by lehký, nebýt té odporné jámy kolem vás, do které jsem asi desetkrát zhučel. Po Punově smrti po něm zůstane artefakt, jehož sebráním Pacifik končí.

Nepřátelé - London

Psi

Jednodušší nepřátelé. Většinou se vyskytují bez svého psovoda a tím pádem jsou zcela nedisciplinovaní a velmi slabí. Boj s nimi je pokaždé stejný. Zmerčí vás, rozštěkají se, doběhnou k vám a zemřou. Nejlehčí způsob jak se jich zbavit je vzít Desert. Pokud chcete ušetřit náboje (což doporučuji) pak se vytaste s pistolkami. Zde jsou to vlastně chudáci. Mají hlad a nemají rádi lidi, protože je neustále týrají (všimněte si krvavých šrámů po celém jejich těle).

Bezdomovci

Vyvrhelové společnosti, kteří se dobrovolně rozhodli žít mimo systém. Přebývají v kanálech nebo opuštěných budovách, mají svůj svět, neřídí se pravidly danými jinými, ale vytvářejí si svá vlastní. Jedí to, co uloví nebo ukradnou a nesnáší ve svém světě vetřelce. Ve druhém levelu Londýna na vás budou útočit, ale později se dohodnete s jejich vůdcem a od té doby budou s vámi. Tedy za předpokladu, že do nich nebudete střílet. Vzhledem k jejich omezeným možnostem nemají žádné brnění (kevlar, ...) a jako zbraně používají hole s hřeby (někdy je mají i hořící - na ně pozor, ať neuhoříte). Nejlepší taktika je střílet z brokovnice a skákat.

Krysy

No nedivte se. Když prolézáte všelijakými kanály a zákoutími, tak zákonitě musíte i tyto miláčky. Nejsou ale nijak zvlášť nebezpeční, svým způsobem slouží k pobavení. Občas, když je budete pozorovat uvidíte, jak krásně panáčkují a dělají různé pitominky. Jejich zoubky vás sice budou obtěžovat, ale můžete je jednoduše poslat na myší hřbitov pár ranami z pistole.

Hlídač

Nevím, co má představovat tenhle člověk. Na první pohled vypadá jako Rus, ale nevím, co by dělal v Londýně. No dohodněme se na tom, že si přišel přivydělat. Ovládá kousky vskutku Matrixovské. Podívejte se na obrázek. Prostě úplnej Neo :-)) Má ale jednu vadu, která trošku kazí dojem. Neumí uhýbat vašim vystřeleným nábojům. Ovšem svou zbraň ovládá velmi dobře. Vaše zdraví bude pěkně klesat, jestli ho necháte, aby do vás střílel. Proti němu jsem nejčastěji používal MP5. Protože stačí trošku ho pokropit a hned máte cestu volnou. Taky lze použít Desert Eagle. A když budete mít jo vzteka, tak vytáhněte bazooooooku. Uvidíte jak se krásně rozprskne na tisíc atomků.

Potápěč


Žabí muži se vám budou motat pod nohy ve třetím levelu Londýna. Pokud vás uvidí začne po vás střílet harpunou. Jednou se dokonce spolčí s hlídačem. A pokud se ukážete, tak hlídač houkne a potápěč skočí do vody. Zdánlivě nevýznamná hloupost, ale pěkně oživuje hraní. Nejlépe se zabíjí z výšky samopalem, ale lze střílet i harpunou pod vodou. Jakmile najdete UPV skůtr tak se stane střílení potápěčů a krokodýlů mnohem jednodušší

Krokodýl

Pokud bojujete na souši, pak vezměte to, co zrovna máte v ruce a, pokud možno, střílejte z výšek. Pokud musíte bojovat ve vodě, pak můžete použít jen harpunu. Na souši je sice zbytečná, ale ve vodě jí není co vytknout. Sice chvilinku trvá, než šipka dopluje k cíli, ale způsobená zranění to plně kompenzují. Navíc vystřelíte tři v rychlém sledu za sebou.

Sofie

Poslední nepřítel (spíš nepřítelkyně) v Londýně. Dělala nepěkné pokusy na lidech, aby našla lék proti stárnutí. Jen se podívejte jak se ráda fotí. Ochotně nám zapózovala pře objektivem. Ale nemá ráda boje na blízku. Pokud se přiblížíte, odhodí vás svou mocí od sebe. Používá dva druhy útoku. A to obyčejný, který vám ubírá pár bodů života a pak ještě speciální, který chvilku nabíjí a pak vás na jednu ránu zabije. Nelze ji zabít normálními zbraněmi. Musíte ji přechytračit. Jakmile doběhnete k ní nahoru, tak se postaví na železný mostek. Doufám, že vám bude stačit, když vám řeknu, že nedaleko vás je skříňka s pojistkami. Ale je jí škoda, co?

Nepřítelé - Antarktida

Malý mutant

Jo to by mě zajímalo, kdo mohl zplodit takovýhle hybrid. V důsledku degenerace (možná to byl účel, nevím) mu zakrněly dolní končetiny a zesílily se horní. Po nich se pomalu posouvá k vám a když se k vám dostane dostatečně blízko, vymrští se a vychrlí na vás jedovatý oblak, proti němuž je jedinou obranou lékárnička. Jeho jed je velmi silný, ale sám se pohybuje velmi pomalu. Nejlepší taktika je šetřit náboje (= používat pistole). Jo a v některých místech vám budou pomáhat plamenometníci (jsou nějací divní - někdy na vás útočí a někdy jsou s vámi)

Hlídač

Tohle je člověk, ze kterého se vyvinou ty dvě vraždící kreatury (malý a velký mutant). Sám používá pistoli a není nijak zvlášť nebezpečný. Prostě jen střílí a staví se vám před hlaveň. Zajímalo by mě, jestli se nechali zmutovat schválně, nebo to je nějaký nepovedený pokus. No i když to nic nemění na tom, že moje nejoblíbenější taktika je střílet z MP5. Několikrát se mi stalo, že běžel se zbraní v ruce, on vyběhl a než jsem se dostal až k němu, tak neunesl tíhu mých 9mm argumentů.

Velký mutant

Fíha. No tohle je hustý. Tohle se dá označit pojmem povedený pokus. I když můžeme polemizovat nad tím, zda-li je obrovská výdrž a nemenší síla kompenzací za ztrátu lidství. Ale jako ochrana někoho (něčeho) se skutečně povedli. Opravdu málokterá příšerka vydrží 5 zásahů z deserta (snad jen bossové a vetřelci), k tomu si připočtěte velkou rychlost, průměrnou inteligenci, nesmírnou sílu a výsledkem této jednoduché rovnice je PRYČ OD NĚJ!! Pokud to prostředí dovoluje, pak střílejte z výšky nebo z úkrytu a samozřejmostí je, musíte jít po krku vy jemu a ne on vám. Zbraň si vezměte tu nejsilnější, do které víte, že jsou náboje na menší příšery zbytečné (u mě kraluje Desert).

Včelka

Další ze zajímavých pokusů pana neznámého. Docela rád bych věděl, jestli se na Antarktidě opravdu vyskytují takovýhle tvorečkové (pokud jste je tam skutečně někdo viděl, pak mi napište :-)) Nevím proč, ale na tyto stvoření jsou nejúčinnější pistole. Opravdu jsem to zkoušel a zemřou v nejkratším čase právě u pistolí. Pokud na vás začnou nalétávat, buďte si jisti, že někde poblíž je jejich hnízdo. Jestli se chcete v místnosti chvilku zdržovat, pak je jednou za čas (až začnou být moc otravní) zastřelte. Když to jde, tak místnost jen proběhněte.

Vetřelec

Viděli jste film Vetřelec se Sigourney Weaver? Tak tihle drobečci vypadají přesně jako Sigourney :-)) Ne, ale vážně. Vetřelce bych čekal spíš v oblasti 51, ale čert ví kam ta Ripleyová se svou lodí vlastně spadla. Tyto nestvůry vydrží hodně střelných ran, ale jsou velmi náchylní na exploze. Proti nim, jako proti jediným jsem používal granátomet. protože se do nich skvěle trefuje. Stačí se jen na chvilku zastavit, pořádně zamířit, stisknout CTRL a pokračovat v akrobacii. Pokud to takhle uděláte několikrát uvidíte, že na vás ani nesáhne.

Kulometčík a plamenometník

Velmi podivné. Někdy jsou s vámi, někdy proti vám, ale oba máte stejný cíl - zlikvidovat všechnu tu odpornou verbež. Trochu mi to připomíná Half Life (hned po TR moje nejoblíbenější singleplayerová hra) Tam byli taky vojáci, co vás chtěli z komplexu vynést v dřevěné bedně a přitom tam byli proto, aby zabíjeli všechno nepřirozené. Prostě Laru a Gordona nemá armáda ráda. Na plamenometníky pozor, většinou se nemáte kde uhasit. Mě osobně zbylo mnoho (čtěte hafo) nábojů do uzi a brokovnice, a tak jsem poslední minuty hry dojížděl s těmito miláčky. No a my se tryskem blížíme do velkého finále. Na konci předposledního levelu budete svědky znovuzrození člověka jménem ...

Willard

Má obrovské, dlouhé nohy jako laňka (= křivý a chlupatý), magickou sílu, velké tělo a příšerný vzhled. Je to kříženec pavouka a člověka. Jedná se o bosse antarktidy, z čehož vyplývá, že s ním budete mít hodně práce. Bojujete na malé kruhové plošině. Vždy se snažte držet si odstup, nebo začne nabíjet magicky naváděnou zelenou kouli, která vás jistojistě usmrtí. Nejlepší taktika je mít raketomet a utíkat před ním. Ve vhodný okamžik udělejte kotoul (END) vystřelte na něj a zase kotoul a běžte jako o život. A ještě jedna rada na závěr - snažte se nepadat do té lávy všude kolem vás. A poslední věta: Za všechnu tu podlost a nečestnost mu ukažte, že mu nepomůže ani pavoučí tělo a že mu stejně nakopete zadek!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.