BLOG ZPROVOZNĚN NA DOBU NEURČITOU,

ALE BOHUŽEL TO BUDE NA DLOUHOU CHVÍLI !!! :(Pokud jsi zde poprvé, jukni se na pravidla tohoto blogu ZDE
Reklamy mi prosím dávejte ZDE

Chtěl/a by jsi spřátelit blogy? ZDE

Lara Croft

4. listopadu 2011 v 17:31 | Sosíík
Lara Croft - Životopis

Lady Lara Croft je v pořádí již jedenáctou hraběnkou svého rodu, rodina Croftů tento šlechtický titul získala v roce 1547 díky králi Eduardovi VI. a zároveň s titulem jí byl přidělen majetek Abbingtonu, Surrey. Majetek Croftů se skládá ze tří oddělených panství, z nichž dvě spravuje National Trust a třetí je domovem Lary.

Během svého mladého života Lara utrpěla několik osobních tragédií, oba dva rodiče zemřeli ještě v době, kdy byla Lara nezletilá. Právem považována za génia a gymnastku hodnou medaile, je Lara předmětem dohadů a vášnivých diskuzí vědecké i politické společnosti, bulvárního tisku nevyjímaje. Stejnou mírou je idealizována a pomlouvána a je pravděpodobně jednou z nejvíce fascinujících a záhadných postav naší doby.

Lara se narodila v surreyské nemocnici Parkside hospital Lady Amélii Croftové a notoricky známému archeologovi Lordu Richardu Croftovi, poslednímu hraběti z Abbingtonu. Od tří do šesti let Lara navštěvovala Abbingtonskou dívčí školu, kde se projevila jako bystrá a nadaná školačka.

Ve svých devíti letech přežila letecké neštěstí v Himalájích, které vzalo život její matce. Její houževnatost se projevila již v této době, nějakým způspbem sama zvládla desetidenní pochod přes Himaláje, jedno z nejvíce nebezpečných míst na naší planetě. Když dorazila do Katmandu, jako první šla do baru, kde zatelefonovala otci a zdvořile ho požádala, aby pro ni přijel a vyzvednul si ji.

Po celých šest let od letecké nehody, neustále cestovala po celém světe po boku svého otce, od jedné archeologické vykopávky, ke druhé. Během této doby se jí dostávalo vzdělání od soukromých poručníků, ale jejím nejlepším učitelem pro ni byl vlastní otec.

Když bylo Laře patnáct let, ejí otec se vydal do Kambodže, kde posléze zmizel neznámo kam. Ani po zkoumání lidských ostatků, nebylo tělo identifikováno a kvůli tomu nebyla Lara uznána dědičkou šlechtického titulu a majetku rodiny Croftů a dostala se tak do sporu se svým strýcem Lordem Errolem Croftem. Spor nakonec vyhrála a získala své právem patřící dědictví, kvůli tomu se však odcizila všem svým příbuzným.

Díky svým již patnácti mezinárodním archeologickým objevům, které Lara provedla, zatlačila do pozadí svého otce, objevené oblasti poskytují neustále nové pohledy do minulosti, nelze tudíž popřít, že má Lara neuvěřitelné zásluhy v oboru archeologie, ovšem lidé, kteří ji kritzují, se najdou také.

Lařiny metody byly často stavěny do pozice nesouhlasu členů vlády a jiných archeologů. Jako argument používali tvrzení, že je povýšená a bezohledná. Několik vědců také poznamenalo, že její nedostatečné dokumantace a hrubá síla poznamenaly několik vykopávek a nadělaly více škody, než-li užitku. Také se objevila (nepodložená) obvinění, že si z těchto míst Lara odnáší předměty bez uvědomění mezinárodních společenství o jejich objevu, to ji dělá pouze slavným lovcem pokladů.

Ačkoli jsou bulvární plátky posedlé životem Lary Croft, své soukromí si ostře chrání. Nikdy neposkytla rozhovor, ani se nevyjádřila k ničemu, co by týkalo její osoby, raději se vyjadřuje prostřednictvím stručných a formálních sdělení svými rodinými právníky, Hardgravese a Moorea.

Podle očekávání se objevilo několik neoficiálních životopisů mladé hraběnky, které poukazují na její fantastické činy, počínaje od objevení žijících dinosaurů v Kongu a neblaze proslulou oblastí 51 v Nevadě konče. Oficiální vyjádření z panství Croftů zní asi takto: '...tyto knihy jsou naprosté výmysly: hanebné, kýčovité práce plné nesmyslů.'

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jeanette Jeanette | Web | 4. listopadu 2011 v 21:28 | Reagovat

Ahoj. Promiň, ale nespřáteluji :( Přesto budu ráda, když mě budeš stále navštěvovat :)

2 Sosíík Sosíík | Web | 5. listopadu 2011 v 7:15 | Reagovat

[1]: Nevadí, je mi to trochu líto! Ale tvůj blog budu navštěvovat ;)

3 XLightning XLightning | E-mail | Web | 29. dubna 2012 v 11:19 | Reagovat

Lara je borka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.